• 19.11.2013
    Допомога дитині при вивченні англійської мови
    Детально
  • 18.11.2013
    Вивчення іноземної мови: коли починати?
    Детально

Вчити мову просто


Один з найбільш перевірених і ефективних способів вивчення іноземної мови - знаменитий «метод занурення» Берліца.

Говорити мовою необхідно з першого дня навчання, описуючи все, що бачиш навколо. Таким чином, учні і викладач «потрапляють» в різні типові ситуації, наприклад: сідають за стіл і розігрують сцену обіду.

У ході розмови, яка ведеться винятково іноземною, учасники називають і докладно описують столові предмети та продукти, просять один одному щось передати. Головна ідея експрес вивчення за даною методикою полягає в тому, що учень спочатку запам`ятовує ключові слова і фрази, і тільки потім освоює граматику.

На думку самого Берліца, при такому алгоритмі дій граматика мови приходить інтуїтивно, наче «сама собою». Тут варто знову повернутися до феномену дитячого сприйняття мови, коли, потрапляючи в іноземне середовище, дитина здатна за короткий проміжок часу навчитися коректно і граматично правильно викладати свої думки.

Метод Берліца, по суті, змушує дорослого опинитися в ролі дитини, яка чує іноземну мову в контексті певної ситуації - обід, похід в магазин, прогулянка і так далі, і бере участь у діалозі, що має конкретний зміст.

Наша порада: якщо ви займаєтеся мовою самостійно, приділяйте занять 30 хвилин щодня! Розділяйте слова тематично (обід, магазин, літак) і промовляйте все, що бачите або можете побачити навколо. Не соромтеся говорити з собою!
Юлія Доманська